2012. gada ienesīgākās filmas Ziemeļamerikā.

Zemāk saraksts ar filmu sekmēm šajā gadā. Summas norādītas USD un tās sarindotas pēc vietas topā tieši starp šeit minētajām desmit filmām, bet iekavās norādīta filmas vieta kopējā Ziemeļamerikas box office listē-rezultāti tiks atjaunoti reizi nedēļā. Tas ļaus secināt, cik prognozes ir bijušas precīzas.

Rezultāti uz 23.12.2012.

1) Atriebēji 623,357,910 $ (1)

2)  Tumšais bruņinieks atgriežas 448,139,099 $ (2)

3)  Bada spēles 408,010,692 $ (3)

4) Rītausma. 2.daļa 281,632,689 $ (5)

5) Apbrīnojamais Zirnekļcilvēks 262,030,663 $ (6)

6) Drošsirde  237,246,988 $ (7)

7) Lorakss 214,030,500 $ (10)

8) Vīri melnā 3 179,020,854 (12)

9) Hobits: Negaidīts ceļojums 150,093,000 $ (16)

10) Karakuģis 65,233,400 $ (40)

Šis gads ir bagāts ar spēcīgiem sīkveliem un ne mazums oriģinālfilmām, kuras varētu uzsākt jaunas filmu sērijas. Kuras no tām būs ienesīgākās Ziemeļamerikas kinoteātros? Piedāvāju iepazīties ar savu prognožu TOP desmitnieku. Saraksts, protams, ir subjektīvs, taču arī uz zināmu pieredzi balstīts. Garos ievados neizplūdīšu, ķerieties klāt!

10. Vīri melnā 3 (Men In Black 3) 170-190 milj. USD

Šis ir tas brīdis, kad manas domas sāk spēcīgi dalīties. Ko ielikt sarakstā-Vīri melnā 3, Džonu Kārteru, Kārtējo Bondu vai Promiteju (vēl jau arī ceturtais Ice age…)? Hei, vēl taču arī jaunais Renera Borns (laikam tieši tāpēc desmitniekā nespēju ielikt) Nu ko, šis ir kārtīgs šāviens tumsā, kuru izvēlos pateicoties pārstāvētajai franšīzei. Bonds augstāk par savu pakaļu neuzleks, Kārters var aiziet pa Persijas prinča taciņu, Promitejam nav spēcīga, mūsdienīga piemēra pēc kura var vadīties. Tas viss, protams, ir teorētiski, bet jūs jau saprotiet prognožu slideno dabu… Turklāt tas taču ir Vils Smits! Tāda kārtīga Smita filma nav bijusi jau kopš Henkoka un tātad ir pagājis gana ilgs laiks. Nedomāju gan, ka filma kļūs par milzīgu hītu (nu kau kas īsti nav štatos ar tiem sīkveliem), bet pirmajā desmitniekā tomēr varētu iekļūt. Paša izteiktās prognzoes būs labs iemesls, lai turētu par filmu īkšķus.

9. Loraks (Lorax)  180-210 milj. USD

Loraks ir viena no lielākajām oriģinālajām (franšīzes nepārstāvošajām) animācijas filmām, kas iznāk šogad. Skatītāji Ziemeļamerikā skeptiski izturas pret animācijas sīkveliem (ar retiem izņēmumiem), ko labi parāda Kung Fu Panda 2 un Vāģi 2 sekmes pagājušajā gadā, tāpēc nav šaubu, ka oriģināls darbs tiks ņemts pretī atplestām rokām. Tiesa, šādām oriģinālām filmām arī ir grūtāk prognozēt iekasējamo summa, bet tai noteikti vajadzētu grozīties ap vismaz 200 miljoniem. Tas noteikti ļautu iekļūt ienesīgāko filmu desmitniekā. Veiksmes gadījumā summa var uzskriet līdz pat visiem 250 miljoniem (līdzīgi kā ar Nejaukais es).

8. Karakuģis (Battleship) 200-230 milj. USD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ta dā! Šeit arī filma, kuru nez kāpēc daudzi piemirst pieminēt starp potenciāliem šī gadablokbāsteriem. Lai arī tie nav Transformeri (daži gan to jau nosaukuši par Transformeriem uz ūdens), taču filmas vēriens ir grandiozs. Aptuveni 200 miljonu budžets, kas starp šogad iznākošajām filmām ir starp lielākajiem, pietiekami interesants aktieru sastāvs (Liams Nīsons un arī zināmās aprindās aktuālā tusētāja Rianna). Šo noteikti arī var pieskaitīt pie gada grandiozākajām filmām,kas vismaz pagaidām vēl neietilpst konkrētās franšīzēs. Zinot, cik vēsi ziemeļamerikāņi izturās pret daudziem sīkveliem (pavērojiet kases ieņēmumus tādiem grandiem kā Šreks, Karību jūras pirāti utt.), šis, relatīvi oriģinālais darbs, jau ar to vien pelna papildus plusu. Un tātad arī papildus dolārus. Transformeru līmeni tam nesasniegt, bet par 200 miljoniem noteikti var pacīnīties.

7. Droširde (Brave) 240-260 milj. USD

Pēdējo gadu laikā Pixar animācijas studija mūs barojusi ar sev neraksturīgajiem sīkveliem (Vāģi 2, Rotaļlietu stāsts 3), kuri guvuši neviennozīmīgas sekmes. Beidzot studija ir sarūpējusi oriģinālu darbu, ko, visticamāk, skatītāji spēs novērtēt. Lai arī filmas treileris neatstāj tik spilgtu iespaidu kā tas pats vecais labais Augšup, brends paliek brends. Būtu neprāts domāt, ka šis nekļūs par vismaz relatīvu kases grāvēju. 200 miljoni, tā ir minimālā robeža, kas nodrošinātu stabilu vietu pirmajā desmitniekā. Pareizāk sakot es būšū ļoooti pārsteigts, ja tā tur neiekļūs.

6. Bada spēles (Hunger Games) 250-270 milj. USD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja mēs atmetam jebkādas šaubas par to, ka arī Bada spēles kļūs par skatītāju kulta objektu (bet varbūt tas vēl nav tik droši?), tad atliek prognozēt tieši kādu box office taciņu tā mīs. Un man nāk prātā divi scenāriji. Viens no šiem scenārijiem ir aizgūts no Krēslas franšīzes. Proti, pirmā filma iekasē salīdzinoši (un tiešām SALĪDZINOŠI!) nelielu summu, tā teikt nodibinot kontaktu ar publiku. Un tad jau nākamās filmas nosmeļ lielāko piķi. Pie šāda scenārija Bada spēles iekasētu ap 200 miljoniem. Bet ir otrs iespējamais scenārijs, kad jau pirmā filma sasniedz praktiski maksimumu. Tādā gadījumā summa jau pietuvosies 300 miljoniem. Vairāk gan ne, jo pat Poteram un Krēslai šī latiņa ir bijusi pietiekami augsta.

5. Apbrīnojamais zirnekļcilvēks (The Amazing Spiderman) 290-320 milj. USD

Nu ko, daudz apspriestā Zirnekļcilvēka rebūts beidzot būs klāt. Pieļauju, ka daudzi ap šo laiku gaidīja iznākam Sema Reimi kārtējo sīkvelu (nemelošu, arī es), taču tā vietā mēs saņemam rebūta filmu franšīzei, kura tika aizsākta pavisam nesen-2004. gadā. Šeit mēs apskatam kases ieņēmumus, tāpēc jājautā vai cilvēki gribēs iepazīt jaunu varoni, viņa draugus un ienaidniekus? Brīdī, kad vecais vēl ir ļoti spilgtā atmiņā. Tas izraisa zināmas šaubas, lai gan vienlaikus es ne mazākajā mērā nešaubos, ka filma būs laba. Ja atskatamies uz iepriekšējām trim filmām, uzreiz redzama uzskatāma tendence-ieņēmumu krišanās. Pirmā sāka ar aptuveni 400 miljoniem, bet trešā pabaidza ar tikai 330. Vai Neticamais Zirnekļcilvēks varēs atkal uzsākt augšupejošu tendenci? Mani māc zināmas šaubas, bet elementāra skatītāju ziņkārība vien var nodrošināt vismaz ap 300 miljoniem ieņēmumos.

4. Rītausma. 2. Daļa (Breaking Dawn Part 2) 310-340 milj. USD

Beidzot šai sērijai būs pielikts punkts. Patiesībā jau pērn tam vajadzēja notikt, bet kāpēc gan neizmantot iespēju pagarināt šo agoniju? Turklāt jaunākās ziņas liecina, ka varētu sekot vēl jauni turpinājumi… Lai kāds nogrābstās! Laikam jau Edvarda un Bellas nozīmīgās attiecības ir tās vērtas un, hei, arī Džeikobiņš varbūt varēs vēl kādu laiciņu pasiekaloties apkārt! Tāda maza atkāpīte. Ja atgriežamies pie noslēdzošās daļas, tad vairāk kā skaidrs, ka kases ieņēmumos ir gaidāms uzrāviens. To labi apliecināja Potera noslēdzošā daļa, tiesa, nekādas milzu pārsteigumus diez vai sagaidīsim, tobišs, ja otrā un trešā daļa iekasēja ap 300 citroniem, šī uz 400 pēkšņi neuzleks. Taču 350 miljoniem summa visticamāk pietuvosies un tas varētu nodrošināt pat otro pozīciju. Precīzi grūti pateikt, jo šajā 300-400 miljonu kategorijā šoreiz varētu būt pamatīgs sastrēgums. Jūtu rīvēšanos ar Atriebējiem.

3. Atriebēji (The Avengers) 330-350 milj. USD

Atriebēji ir klāt! Vēl ne, bet šogad būs un nav šaubu, šis būs hīts. Patiesībā, runājot par potenciāli lielajām šī gada filmām, neapšaubāmi lielākā intriga varētu būt par pēdējo Betmenu, pirmajām Bada spēlēm un par Atriebējiem. Intriga gan par to, cik izdevušās šīs filmas būs, gan par kases ieņēmumu apjomu. Un cik tad īsti varētu iekasēt Atriebēji? Atkāpei var piebilst, ka Zirnekļcilvēka rebūtam daudzi paredz lielākas sekmes… Der papētīt sīkāk no kā šis zvērs sastāv. Mums ir Halks (divas, maigi izsakoties, ne pārāk veiksmīgas filmas), Kapteinis Amerika (tikai viena filma un ne ar izcilām sekmēm kinoteātros), Tors (arī tikai viena filma, bet labāka kase nekā Kapteinim) un, protams, Dzelzs vīrs. Cik nu mums studija tik tālu ir iebarojusi, centrālais tēls šajā karuselī varētu būt tieši viņš. Loģiski, jo Dzelzs vīra filmas starp visām minētajām arī ir lielākie hīti (abas iekasēja stabili virs 300 miljoniem). Attiecīgi ir labs pamats uzskatīt, ka Atriebējiem vajadzētu spēt iekasēt vairāk par 300 miljoniem, bet ne daudz vairāk, jo par lielu publikas magnētu kļuvis tikai viens no galvenajiem varoņiem.

2. Hobits: Negaidītais ceļojums (The Hobbit: The Unexpected Journey) 340-370 milj. USD

Viena no kinomānu gaidītākajām šī gada filmām ar ļoti pamatīgu aizmuguri. Aizmugure šajā gadījumā, protams, ir Pīters Džeksons un triloģija Gredzenu pavēlnieks, kas jau pēc defenīcijas kalpo par reklāmu. Šaubu par filmas grandioziem panākumiem nav, vienīgi atliek secināt, cik tad tieši filma varētu iekasēt. Runājot par naudu var izcelt, ka Hobits ir ievērojami dārgāks par Gredzenu pavēlnieks, jo abās filmās kopumā studija ieguldījusi aptuveni 500 miljonus (kamēr atsevišķas Gredzenu pavēlnieka filmas izmaksājušas zem 100 miljoniem). Filam reāli dalīsies a diviem gadiem (šo un nākamo, loģiski), taču šī bloga ietvaros mēs to neņemsim vērā un skaitīsim visu summu kopā, ne tikai šogad iekasēto. Varētu ierindoties uzreiz aiz sikspārņa.

1. Tumšais bruņinieks atgriežas (The Dark Knight Rises) 400-430 milj. USD

Vai kādam ir šaubas par to, ka tieši pēdējais Nolana Betmens būs ienesīgākā filma? Tā jau es domāju, tas būtu neprāts. Atceroties grandiozos Tumšā bruņinieka panākumus, triloģijas noslēdzošajai daļai ir neiespējami saskatīt reālu konkurentu. Ja vien kāds par tādu neuzskata Krēslas noslēdzošo daļu… Atkal neprāts. Tumšais bruņinieks Ziemeļamerikā iekasēja virs 500 miljoniem, kļūstot par vienu no visu laiku ienesīgākajām filmām. Taču bija viens būtisks faktors, kas šos panākumus nodrošināja-Hīta Ledžera nāve. Protams, neviens nevarētu precīzi aprēķināt, kādu papildus summu šis faktors nodrošināja, bet nav šaubu, ka tas latiņu pacēla. Jo īpaši tas attiecas uz Starptautiskajiem ieņēmumiem, bet arī ZA ieņēmumi vairāk kā divkārši pārsniedza Batman Begins ieņēmumus. Tikai tāpēc, ka pirmā daļa bija lieliska? Neesmu tik drošs. Norādīto summu filma noteikti savāks, iespējams, arī vairāk

5 Responses to 2012. gada ienesīgākās filmas Ziemeļamerikā.

  1. Domāju, ka arī The Amazing Spider-Man uzrādīs krietni mazāk, nekā esi tam iedevis.
    Savukārt Hobits un, īpaši, Betmens – daudz lielākus.

    Bet mans garais komentārs palika iepriekšējā bloga versijā :(

  2. Tad jau Lorax pretty spot on, bet Hunger Games, The Avengers nenovertēji poteciālu :-)
    Kāds tev ir apdeits: cik varētu The Avengers domestic beigu beigās savākt?

  3. Var redzēt, ka Tev ir riebums pret “Twilight”. Speciāli esi, tik sūdīgu bildi piemeklējis.

Atstāj atbildi

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

%d bloggers like this: