Vīri melnā 3 (Men in black 3)

Vīri melnā ar savu neizsmeļami foršo stilu atgriežas uz ekrāniem un uzreiz arī pie mums. Nav noslēpums, ka Vīri melnā franšīze bijusi neaktīva jau aptuveni 10 gadus (kas tik nav noticis pa šo laiku) un te man uzreiz prātā ienāca divas franšīzes ar līdzīgu pieredzi, proti, Kliedziens un Amerikāņu pīrāgs. Tāpēc atskatoties uz Vīri melnā 3 gribas veikt nelielus salīdzinājumus ar minētajām franšīzēm.

Vīri melnā 3 ir ne tikai pašu „slepeno lietu” aģentu atgriešana uz ekrāniem, bet arī Vilam Smita atgriešanās lielbudžeta filmu pasaulē. Nekas vērienīgs nav redzēts kopš Henkoka un Es esmu leģenda. Bija jau laiks! Nekad neesmu bijis liels Vīri melnā fans, bet nekādas antipātijas pret tiem arī nav bijušas. Jaunās filmas veidotāji riteni no jauna izgudrot necenšas, proti, pieturas pie pirmo daļu stila un jokiem. Un ko tas nodrošina? Protams, to, ka mazāk prasīgie franšīzes fani (tie, kuri vienkārši ir sajūsmā par to ka „they’re back!!!”) noteikti ir apmierināti, bet kā tad paliek ar tiem, kuri grib vairāk? Nekā vairāk nav. Protams, ir tīri labi savērpts stāstiņš par to, kāpēc aģenti melnā vispār atgriežas uz ielām, bet pietrūkst kādas odziņas, kas to visu paspilgtinātu. Galu galā ir pagājuši jau 10 gadi un arī skatītāju gaume nav stāvējusi uz vietas (nezinu gan uz kuru pusi tā virzās…) tāpēc prāsīties prasījās pēc kādiem jūtamiem jauninājumiem. Pietam mēs taču šeit runājam par zinātnisko fantastiku, kur iespējas ir teju nelimitētas. Labi, es tagad nedaudz atvainošos-ceļošana laikā bija kas jauns priekš Vīri melnā (new stuff!), bet ne globāli skatoties.

Šai ziņā jau sākumā minētajās Kliedziens un Amerikāņu pīrāgs ceturtajās daļās viss notika daudz foršāk. Pīrāga gadījumā varēja pat caur ekrānu just, ka visi galvenie varoņi ir noilgojušies viens pēc otra un pēc savām lomām. Attiecīgi viss bija kā jau piedienas pīrāgam un ar lielu gandarījumu no aktieru puses. Savukārt Kliedziens 4 bija savas franšīzes labākajās tradīcijās, atgriežot visus galvenos varoņus no pirmajām filmām. Pievienojot dažas šķietami nebūtiskas fīčas (on line translēšanu internetā) arī tika nodrošināta up to date sajūta. Vīri melnā 3 uz šī fona atstāj krietni vien samocītāku izskatu. Tiesa, aktieri savu darbu paveic teicami un arī vizuāli viss ir ekselenti. Kas vēlreiz liek atgriezties pie jau minētā-filma savas sērijas ietvaros ir laba, bet nespēj nodrošināt tādu haipu par turpinājumu kā, piemēram, Ātrs un bez žēlastības piektā daļa.

Secinājumi šoreiz ļoti vienkārši. Vīri melnā 3 neatkāpjas no tā, kas labi darbojās pirmajās divās filmās, bet tajā pašā laikā neatstāj to sajūtu, ka turpinājums tiešām bija vajadzīgs. Nav pārliecības, ka tā būs finansiāli veiksmīga, tāpēc šis tad arī varētu būt galapunkts franšīzei. Vienlaikus filma pēc visiem Holivudas kanoniem ir labi nostrādāta un šajā ziņā nekādas haltūras nav bijušas. Pag, es samelojos. Šī jau bija 3D filma, bet to 3D tā pagrūtāk bija pamanīt…. Ejam, noskatamies un atvadamies no citplanētiešu pieskatītājiem.

About these ads

One Response to Vīri melnā 3 (Men in black 3)

  1. Pingback: Atcerēties visu (Total Recall) « kinommovies

Atstāj atbildi

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

%d bloggers like this: